Wyszukiwarka opon Dealer Finder

O Toyo Tires

W styczniu 2019 r. firma zmieniła nazwę na Toyo Tire Corporation, odzwierciedlając fakt, że firma ewoluowała w ciągu swojej historii w kluczowego gracza w branży mobilności. Ta wysoce skoncentrowana firma jest jednym z wiodących światowych producentów opon, posiadającym oddziały lub agentów w ponad 120 krajach na całym świecie. Założona w 1945 r. firma zatrudnia obecnie około 12 000 osób, a siedziba główna grupy znajduje się w Itami, w Japonii. Działalność biznesowa grupy opiera się na dwóch podstawowych kompetencjach: oponach i technologii motoryzacyjnej.

W 2005 roku powstała firma Toyo Tire Europe GmbH, która jest europejską centralą grupy. Nowa struktura korporacyjna, obecna w Europie od ponad 30 lat, pozwoliła na rozwój silniejszej, skoordynowanej polityki sprzedaży i marketingu w całym regionie oraz zwiększenie synergii z firmą macierzystą w Japonii.

Głównym obszarem działalności TOYO TIRES jest projektowanie, produkcja i sprzedaż wysokiej jakości opon o wysokich osiągach. Wieloaspektowa gama produktów obejmuje letnie i zimowe opony do samochodów osobowych, 4x4 i SUV, a także opony do samochodów dostawczych i lekkich ciężarówek.

Nowa siedziba w Itami, Japonia

 

Baza Sprzedażowa