Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Kontrola stanu opony

Tires Inspection Tips

Nierówne zużycie


Co najmniej raz w miesiącu sprawdzaj ,czy nie występuje nierówne zużywanie się opon. Może być ono spowodowane nieodpowiednim ciśnieniem w oponie, nieodpowiednią geometrią nadwozia lub problemami z zawieszeniem. Jeżeli któraś z tych wad występuje, pojawią się dalsze uszkodzenia. Jeśli zaobserwowałeś nierównomierne zużycie bieżnika, udaj się do najbliższego dilera Toyo. W większości wypadków diler może naprawić problem, a Ty będziesz mógł dalej używać swoich opon.

 
Nadmierne zużycie
 
Kiedy bieżnik jest zużyty do 1,6 mm oznacza to, że oponę należy wymienić. Wbudowane w bieżnik wskaźniki zużycia, które wyglądają jak wąskie paski gładkiej gumy biegnące w poprzek bieżnika, pojawią się na oponie, kiedy ten punkt zostanie osiągnięty.
 
Sprawdź także czy nie ma kamieni, kawałków szkła, metalu lub jakichkolwiek innych obiektów w bieżniku lub z boku opony. Mogą one wniknąć głębiej w oponę i spowodować utratę powietrza. Jeżeli któraś z opon wciąż potrzebuje dopompowywania, diler Toyo pomoże Ci znaleźć przyczynę wycieku, winne może być uszkodzenie opony, koła lub wentyla.