Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Etykiety na opony UE

Objaśnienie nowej etykiety UE na opony

Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM Nr 1222/2009 Parlamentu Europejskiego i Rady (WE)  http://pl.toyoeurope.com/UserFiles/Image/EU%20Tire%20Label/EU%20label%20standard%20low%20res.jpgwszystkie opony* wyprodukowane po czerwcu 2012 roku i sprzedawane na terenie Unii Europejskiej od listopada 2012 muszą posiadać naklejkę lub dołączoną do nich etykietę widoczną w punkcie sprzedaży. Etykieta zawiera informacje dotyczące trzech cech, na podstawie, których można ocenić zachowanie opony: przyczepności na mokrej nawierzchni, zużycia paliwa i hałasu powodowanego na zewnątrz podczas jazdy. *Zakres nowej regulacji obejmuje opony do samochodów, pojazdów dostawczych i samochodów ciężarowych.

 

Po prawej znajduje się przykład nowej etykiety UE na opony.

Więcej informacji na temat nowego rozporządzenia oraz FAQ znajdują się na stronie Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Wyrobów Gumowych (ETRMA)  www.etrma.org .

3 cechy:

  1. Zużycie paliwa
  2. Przyczepność na mokrej nawierzchni
  3. Hałas produkowany w trakcie jazdy

Jakość opon

Europejska etykieta jest dobrym wskaźnikiem podstawowych cech opony, jednak poza tymi trzema kategoriami jest wiele innych istotnych czynników. Twoje bezpieczeństwo i komfort wymagają opony, która będzie sprawować się doskonale zawsze i w każdych warunkach.

W Toyo Tires robimy wszystko, aby nasi klienci byli zadowoleni, dlatego właśnie tworzymy produkty, które wykraczają nawet poza ich oczekiwania. Pomiary wydajności opon nieuwzględnione na etykiecie sprawdza grupa techników z Toyo Tires, są one także dostępne w formie wyników testów prowadzonych przez czołowe czasopisma branży samochodowej.

W Toyo Tires podczas projektowania, testowania i wytwarzania opon zwracamy uwagę na wiele czynników nieuwzględnionych na etykiecie takich jak: zachowanie na mokrej nawierzchni, hamowanie na suchej nawierzchni, stabilność podczas szybkiej jazdy, odporność na aquaplaning, wytrzymałość na zużycie, komfort jazdy i poziom produkowanego hałasu wewnątrz samochodu.

W przypadku opon zimowych zaawansowane technologicznie mieszanki gumowe i rzeźba bieżnika są specjalnie opracowywane przez Toyo tak, aby zapewnić kierowcom maksymalny komfort prowadzenia pojazdu, hamowania, przyspieszania oraz odpowiednią reakcję układu sterowania w niskich temperaturach na śniegu i lodzie.

Dbałość o wszystkie te cechy ukazuje prawdziwą historię tworzenia najwyższej jakości produktów Toyo Tires i zaprasza Cię do zakupienia najlepszych opon spełniających Twoje wymagania.