Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Aktualności

Toyo Tires zwycięża w NLS 1

8 kwietnia 2024

Toyo Tires with Ring Racing na P1 w pierwszej rundzie i na 2. miejscu w drugiej rundzie wyścigów długodystansowych NLS następnego dnia

Firma Toyo Tires i jej partner Ring Racing zwyciężyli w pierwszej rundzie Nürburgring Langstrecken-Serie w klasie SP10. Wyścig ten, znany pod nazwą ADAC ACAS Cup, odbył się w sobotę 6 kwietnia.

Prowadzona przez Andreasa Güldena, Tima Sandtlera i Marca Hennericiego Toyota GR Supra GT4 pokonała 25 okrążeń czterogodzinnego wyścigu ze średnią prędkością 150,1 km/h. Zespół Toyo Tires with Ring Racing ukończył wyścig z zaledwie 32 sekundami przewagi nad drugim pojazdem – Astonem Martinem Vantage z Dörr Motorsport.

Druga Toyota GR Supra zespołu, której jednym z kierowców był ambasador marki Proxes, Takayuki Kinoshita, również dojechała do mety, lecz z powodu problemów podczas wyścigu zajęła dopiero ósme miejsce. Wykazując potencjał lepszych osiągów, samochód ten przejechał swoje najszybsze okrążenie zaledwie 3 sekundy wolniej niż zwycięski bolid zespołu.

W drugiej rundzie serii NLS w niedzielę doszło do sporych przetasowań. Aston Martin zespołu Dörr Motorsport pobił Toyotę GR Supra GT4 o 65 sekund i zajął pierwsze miejsce. Samochód Toyo Tires with Ring Racing z numerem 170 musiał zadowolić się drugą pozycją.

(Zdjęcie z NLS 2023)

Drugi wystawiony przez Toyo Tires with Ring Racing samochód, o numerze 171, tym razem spisał się lepiej, kończąc wyścig po czterech godzinach na piątym miejscu, zaledwie 3 minuty i 15 sekund za zwycięzcą. Oprócz Kinoshity prowadzili go Michael Tischner i Heiko Tönges.

NLS to seria sześciu czterogodzinnych wyścigów wytrzymałościowych, obejmująca jeden wyścig 6-godzinny. Seria wyścigów NLS zawsze cieszy się ogromną popularnością, z około setką uczestników zgłaszających się do startu w każdej rundzie i sporą publicznością przybywającą na Nürburgring, aby oglądać zawody na żywo.

Niektóre z surowców do produkcji opon wyścigowych są materiałami odnawialnymi. W najnowszej oponie slick z serii Proxes stosowane są oleje pochodzenia roślinnego, krzemionka z łuski ryżowej i drut stopki z recyklingu. Toyo Tires wykorzysta dane i wiedzę zdobytą podczas wyścigów długodystansowych do rozwoju przyszłych produktów o wysokiej jakości i wysokich osiągach. Rozwój ten przyczynia się do realizacji polityki Toyo Tires „zapewnienia zrównoważonego życia mobilnego”.