Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Aktualności

Toyo Tires na AMTS 2024

14 marca 2024

W dniach 22–24.03.2024 w Budapeszcie odbędą się targi AMTS 2024. Firma Toyo Tires ponownie będzie na nich obecna ze stoiskiem.

Targi AMTS są organizowane od 2006 roku, w którym rozpoczęły się na łącznej powierzchni około 14 000 m². Od tego czasu impreza rozrosła się do roli jednej z najważniejszych wystaw tuningowych w Europie, zajmując w bieżącym roku łączną powierzchnię około 125 000 m². W roku 2024 gościć będzie przez trzy dni ponad tysiąc pojazdów.

W tym roku Toyo Tires po raz kolejny pojawi się na AMTS wraz z AKH. W ubiegłym roku na AMTS została przedstawiona w mniejszej formie ekspozycja Toyo Tires Treadpass, która cieszyła się dużą popularnością wśród odwiedzających. Dlatego też w tym roku European Toyo Tires Treadpass ponownie pojawi się na AMTS. Prezentowanych będzie pięć legendarnych samochodów, w tym jeden japoński, oraz autentyczny samochód wyścigowy Ring Racing w stylistyce Toyo Tires.

 

Lecz na stoisku firmy będzie można podziwiać nie tylko samochody. Na wystawę zostanie wysłana też nowa zrównoważona opona koncepcyjna Toyo Tires, po raz pierwszy pokazana na Tokyo Auto Salon 2024, którą teraz można będzie podziwiać na AMTS 2024. Jest ona wykonana w 90% z materiałów ekologicznych. 60% z nich to materiały odnawialne, w tym kauczuk butadienowy z biomasy, kauczuk styrenowo-butadienowy z biomasy, krzemionka z popiołu z łuski ryżowej, oleje roślinne i poliester pochodzący z surowców organicznych. Kolejne 30% opony jest wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu, w tym kauczuku butadienowego z CO2, sadzy z recyklingu, drutu stopki z recyklingu i kordu stalowego z recyklingu.

 

Nawet rajdowa wersja opony Open Country M/T została wykonana w 50% z materiałów ekologicznych i sprawdziła się na Rajdzie Dakar. Zrównoważona opona koncepcyjna Toyo Tires może być więc postrzegana jako krok w kierunku zwiększenia udziału zrównoważonych materiałów w produkcji seryjnej do 40% do 2030 roku i do 100% do roku 2050. Wizualnie opona koncepcyjna będzie natychmiast wyróżniać się na stoisku na AMTS 2024, ponieważ jej profil boczny został zainspirowany motywami elektroniki i zrównoważonego rozwoju.

Oprócz prezentowania samochodów i opon firma Toyo Tires po raz kolejny zaoferuje odwiedzającym AMTS 2024 grę na refleks z nagrodami. Nie jest to jednak jedyne miejsce, w którym będzie można wygrać nagrody Toyo Tires. Odwiedzający AMTS 2024 mogą oczekiwać loterii na scenie głównej, w której do wygrania będzie samochód w stylistyce Toyo Tires.

Najnowsze wiadomości