Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Aktualności

Prezentacja Lexusa RC F Carbon Kevlar nad Morzem Martwym

28 lipca 2020

Lexus C F Carbon Kevlar pokazany nad Morzem Martwym

Ambasador marki Toyo Tires Ahmad Daham pokazał światu swojego najnowszego Lexusa RC F w najniższym punkcie na Ziemi – na brzegu Morza Martwego w Jordanii. Ten samochód to już druga driftowa broń Dahama w formie Lexusa RC F, ale w tym wypadku całość korpusu została zrobiona z włókna węglowego i kevlaru, dzięki czemu samochód jest o ponad 600 kg lżejszy od aut wyjeżdżających z fabryk. Najnowszy samochód napędzany jest legendarnym sześciocylindrowym silnikiem rzędowym 2JZ mocno tuningowanym do 1 200 Hp.

Zaprojektowana z myślą o międzynarodowych zmaganiach maszyna będzie bronią Ahmada w takich prestiżowych zawodach jak Drift Masters w Europie, FIA International Cup w Japonii oraz UAE & Oman International Drift Championship.

Nowy, jedyny w swoim rodzaju Lexus Drift Car to najpotężniejszy i najbardziej zaawansowany samochód Lexusa do driftu, jaki kiedykolwiek powstał. Przygotowując się do turnieju Drift Masters 2020, Ahmad Daham skrupulatnie przetestował nowo zaprojektowanego Lexusa RC F Carbon Kevlar i jego możliwości, zmuszając samochód do pokonywania zakrętów i zawijasów w oszałamiającej scenerii Panorama Road. Kulminacyjnym punktem spektaklu był ekscytujący drift górski na sam szczyt góry Nebo 2600 stóp nad poziomem morza.

Carbon Kevlar Lexus RC F prezentował swoją moc na oponach Toyo Tires Proxes R888R 255/35 R 18 z przodu i 285/35 R19 z tyłu..

Żeby zobaczyć film, wejdź tutaj