Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Aktualności

Rozwój modułu zawieszenia dla pojazdów elektrycznych

29 stycznia 2018

Hyogo, Japonia – 17 stycznia, 2018 – Toyo Tire & Rubber Co., LTD. (Kwatera główna: Itami, prefektura Hyogo, Dyrektor i CEO: Takashi Shimizu) ogłosiło, że rozpoczęło prace nad wspólną produkcją modułu zawieszenia do EV (Electric Vehicles – pojazdów elektrycznych) razem z GLM Co., Ltd. (Kwatera główna: Kioto, dyrektor reprezentacyjny i prezydent: Hiroyasu Koma), producentem EV. Celem jest sprostanie przyszłym potrzebom mobilnego społeczeństwa.

 

Obrazki referencyjne: Elektryczny samochód sportowy “Tommykaira ZZ”. (z lewej) oraz koncept “GLM G4” (z prawej) wyprodukowane przez GLM Co., Ltd

Rozwój pojazdów elektrycznych napędzanych silnikami elektrycznymi przyśpiesza na całym świecie. Wielu producentów samochodów planuje już produkcję masową. Ponieważ EV chodzą tak cicho, wymagania wydajności dla komponentów użytych w nich różnią się od tych dla pojazdów z silnikami spalinowymi. Szczególnie ma to znaczenie we wszystkich gumowych produktach, które są tworzone z myślą o EV. Chodzi tu o inny poziom funkcjonalności i wydajności. Muszą być one cichsze i wyróżniać się optymalną kontrolą nawierzchni oraz być w stanie łagodzić drgania powodowane przez takie źródła jak nierówna nawierzchnia czy e-silniki.

GLM – nasz partner wspólnego rozwoju – rozpoczął masową produkcję na pełną skalę swojego elektrycznego samochodu sportowego Tommykaira ZZ w październiku 2015 r. Następnie GLM przyciągnął uwagę świata, prezentując koncept GLM G4 – futurystycznego elektrycznego supersamochodu na Paris Motor Show 2016. GLM nie tylko tworzy i dystrybuuje kompletne pojazdy, ale także tworzy „platform business”, zapewniając platform*1, który jest uznawany za serce pojazdu lub jego ważną część. Oferuje wiedzę specjalistyczną na temat budowy samochodów i współpracę z firmami oraz organizacjami samochodowymi (GLM Ecosystem) firmom niezajmującym się produkcją samochodów jako podstawą swojej działalności biznesowej.

*1) Platform: podwozie (rama, zawieszenie itp.) + układ napędowy (jednostka składająca się z silnika i akumulatora itp.)

Nasze produkty dla samochodów, takie jak opony i zawieszenie pneumatyczne, to integralna część systemu kontroli drgań. Odgrywają kluczową rolę w zachowaniu ciszy, komfortu i bezpieczeństwa. Będziemy promować rozwój „modułowego systemu zawieszenia dla EV”, który połączy produkty o określonym zastosowaniu, w tym opony, które są częścią naszego planu rozwoju, ze spojrzeniem w przyszłość na rozwój mobilności.

Główne części promowane w ramach rozwoju przez nasze firmy to „aktywne zawieszenie pneumatyczne*2, które zapewnia łagodną Flat Ride*3”. Rozpoczynamy prace nad modułami, które umieścimy na pojazdach zgodnie z planem mid-term vision. Pragniemy rozpocząć ich komercyjną produkcję do końca 2020 r. w ramach planu wspólnego rozwoju aktywnego zawieszenia nowej generacji. Wykorzystuje ono technologię automatyczną, stosując ją w zawieszeniu pneumatycznym. Dzięki temu system elektryczny będzie otrzymywał wszystkie potrzebne informacje na temat aktywnego zawieszenia, jego systemów i poszczególnych technologii całego samochodu. Osiągniemy to dzięki wiedzy pozyskanej ze współpracy z doświadczonym producentem samochodów, którym jest GLM.

*2) Aktywne zawieszenie: zawieszenie, które elektronicznie absorbuje wibracje w pojeździe.

*3) Flat ride: zapewnia komfortową jazdę poprzez optymalizację wyciszania i przeciwdziałania wibracjom oraz aktywną kontrolę amortyzatorów pojazdu, żeby najlepiej radzić sobie ze wszystkim, co może wydarzyć się na drodze.

Od tego roku podatkowego zaczęliśmy intensywnie stawiać na mobilność w naszych planach biznesowych, ważne są dla nas zarówno opony, jak i inne elementy samochodowe.

Uważamy, że rozwój modułów produktowych dla EV z GLM jako naszym partnerem wpłynie na zwiększenie potencjału pojazdu przyszłości. Chcemy zostać dostawcą, który może zaoferować znaczną wartość dodaną dzięki doświadczeniu, jakie skumulował w projektowaniu i przedstawianiu modułowego zawieszenia. Szczególnie okaże się to przydatne w rozwiązywaniu unikalnych technologicznych problemów, jakie staną na drodze EV. Pomoże nam w tym GLM.

Obie firmy wydały oświadczenia, żeby uhonorować niedawny początek wspólnego rozwoju. Ich treść zawarta jest poniżej.

• Pan Hiroyasu Koma, dyrektor reprezentacyjny i prezydent, GLM Co., Ltd.

Toyo Tire & Rubber Co., Ltd. ma wyjątkową wiedzę specjalistyczną na temat technologii zawieszeń pneumatycznych. Chętnie rozwijają nowe produkty, co widać po ich fantastycznych zasobach rozwojowych. Posiadanie takiego partnera rozwoju pozwoli nam wzbogacić nasze wspaniałe produkty w atrakcyjną technologię. Wierzymy, że technologia Flat Ride, nad którą pracujemy wspólnie, stanie się podstawowym elementem pojazdów elektrycznych ze względu na swoją wyjątkową cichą wydajność. Ta technologia już staje się de facto standardem wśród  pojazdów w kategorii premium, których udział w rynku wzrósł na równi ze wzrostem gospodarczym na świecie. Spodziewam się zwiększonego zainteresowania tego typu samochodami w państwach rozwijających się, gdzie stan dróg jest nieodpowiedni, a potrzeba transportu ludzi i towarów rośnie. Pomoże tu obniżenie kosztów po przejściu na produkcję masową.

• Pan Masayuki Kanai, Senior Corporate Officer stojący na czele departamentu automatyki, Toyo Tire & Rubber Co., Ltd.

GLM to wschodzący na rynku producent EV wywodzący się z Uniwersytetu Kioto i projektu rozwoju pojazdów elektrycznych. GLM osiągnęło sukces w projektowaniu i wytwarzaniu EV od zera i dzięki współpracy z wieloma firmami wykazało się pionierskim podejściem w wyszukiwaniu rozwiązań dla pojazdów przyszłości. Czuję pokrewieństwo pomiędzy progresywnym duchem i kreatywnością GLM a naszą kulturą korporacyjną. We współpracy zmaksymalizujemy nasz potencjał technologiczny, osiągniemy nowy poziom zintegrowanej wydajności dla każdej ze sprawdzonych części i uda nam się rozpocząć produkcję modułową niezastąpionych komponentów systemu zawieszenia o dużej wartości dla naszego pojazdu przyszłości.

Najnowsze wiadomości