Wyszukiwarka opon Dealer Finder

Aktualności

Ceremonia poświęcona nowej fabryce opon w Serbii

16 grudnia 2020

Toyo Tire Corporation (Kwatera główna: Itami City, prefektura Hyogo; prezes i CEO: Takashi Shimizu) i jej podmiot powiązany Toyo Tire Serbia LLC Belgrade (kwatera główna: Belgrade, Serbia; przedstawiciel: Kenta Kuribayashi) zorganizowały wspaniałą ceremonię w miejscu, gdzie powstanie nowa fabryka w Serbii, w Indjija.  

W uroczystości wzięło udział około 40 znamienitych gości, w tym prezydent Republiki Serbii Aleksandar Vučić, burmistrz miasta Indjija Vladimir Gak oraz, modlący się o bezpieczeństwo budowy ambasador nadzwyczajny i pełnomocnik Japonii w Republice Serbii Takahiko Katsumata. Ponieważ uroczystość została zorganizowana z najwyższą starannością, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19, prezydent Shimizu uczestniczył w niej z Japonii zdalnie.


W swoim przemówieniu Prezydent Shimizu wyraził swoją radość w związku z powstaniem pierwszej fabryki Toyo Tire w Europie: "Wiele produktów wytwarzanych w tej fabryce zostanie zaprojektowanych i rozwiniętych w naszym nowym centrum badawczo-rozwojowym w Niemczech. Naszym przyszłym celem jest produkcja opon stworzonych w całości w Europie". Prezes Vučić wyraził swoje uznanie dodając: "Jest to tak ważna i cenna inwestycja dla Serbii, że nie mogę znaleźć odpowiednich słów, by ją opisać. Jestem szczególnie wdzięczny wszystkim ludziom z Japonii i naszego kraju, którzy poparli przybycie do Serbii tak ważnej i potężnej firmy".

Toyo Tire realizuje możliwości biznesowe w Ameryce Północnej i poza nią, wykorzystując wyróżniające się produkty o wysokiej wartości dodanej. Nowa fabryka w Serbii, stanowiąca 8. bazę produkcyjną Toyo Tire, stanowi pierwszy krok w kierunku realizacji globalnej strategii rozwoju firmy. We współpracy z Europejskim Centrum Badań i Rozwoju, które zostało otwarte w listopadzie 2019 r., Toyo Tire nadal zwiększa swoją konkurencyjność kosztową i sprawność inżynieryjną.

Nowa fabryka zacznie produkować opony w kwietniu 2022 r. i będzie w stanie do 2023 r. produkować do 5 mln opon rocznie (dane na podstawie opon do samochodów pasażerskich).

 ■ Nowa fabryka w skrócie

 Miejsce budowy
 Indijia, Autonomiczny okręg Wojwodina, Serbia
 Wielkość terenu
 Około 600,000 m2 (około 150 akrów)
 Start of Manufacturing
 April 2022 (planned)
 Możliwości produkcyjne
Pięć milionów opon rocznie (na podstawie opon do samochodów osobowych)
 Liczba pracowników
Około 580
 Koszt inwestycji
Około 48.8 mld jenów japońskich (390.5 mln euro)
 Produkty
Opony dla samochodów osobowych i lekkich ciężarówek
     

 

■ Profile of Toyo Tire Serbia LLC Belgrade
 Lokalizacja
 Belgrad w Serbii
 Szczegóły
 Produkcja i sprzedaż opon radialnych dla samochodów osobowych i lekkich ciężarówek
 Inwestor
 Toyo Tire Corporation: 100%
 Data założenia
 Paźdzernik 2019
 Kapitał
 20 mld jenów (160 mln euro)

Najnowsze wiadomości